SPONSORZYM2 Films - firma, której działalność związana jest z dystrybucją filmów, nagrań wideo
i programów telewizyjnych. Od kilku lat zajmuje się także  formami edukacyjnymi związanymi z filmami, które poleca widzom.
Ostatnia propozycja  M2 Films to m.in. najbardziej uroczy film 2017 roku
"Kedi" to fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów, który podbił serca publiczności na całym świecie. Kociarze, oto film waszego życia! "To prawdziwe arcydzieło, magiczny dokument, a także cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. Widzowie będą mruczeć i prosić o więcej!" – Pete Hammond, Deadline Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe kocie indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule, mieście z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedynym w swoim rodzaju najprawdziwszym kocim imperium. Oglądamy z bliska ich codzienne życie i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!

Najbardziej wdzięczny film „Kedi - Sekretne życie kotów”, to przepiękny dokument o kotach żyjących w Stambule i o ludziach, którzy traktują te zwierzęta jak członków rodziny. Relację między człowiekiem a zwierzęciem można omawiać z dziećmi w każdym wieku, dla tych starszych na pewno ciekawa będzie konwencja filmu dokumentalnego - sposób filmowania dziko żyjących zwierząt itp. 


Wszystkie informacje tutaj:
Materiały edukacyjne do filmu

Prezentacja - wprowadzenie 
Film zwiastun - Kedi-sekretne życie kotów
Działający na polskim rynku od 1998 roku Monolith Films jako wiodący polski, niezależny dystrybutor filmowy, współpracuje z największymi producentami, których filmy dystrybuują
w USA najbardziej renomowane studia filmowe. Monolith Films prowadzi dystrybucję filmów na wszystkich polach eksploatacji na terenie Polski: kino, telewizja, home video i wideo na życzenie. 
W swojej ofercie posiada także prestiżowe, wielokrotnie nagradzane pozycje filmowe. Niezależnie od niezwykle bogatej biblioteki filmów zagranicznych, Monolith aktywnie współuczestniczy w produkcji polskich filmów jako partner kapitałowy, producent i dystrybutor, m.in. takich tytułów jak " Sezon na leszcza", "Zakochani", "Generał Nil", "Ile waży koń trojański?", "Galerianki", "Jeż Jerzy", "Big Love", “Różyczka”, "Róża" i "Pokłosie". Monolith Films realizuje swoją strategię za pośrednictwem własnych wysoko wyspecjalizowanych zespołów, które obsługują kina, multipleksy, domy wydawnicze oraz stacje telewizyjne publiczne i komercyjne spółek zależnych w zakresie obsługi i kreacji rynku DVD, Blu-ray, wideo na życzenie oraz nowych technologii. 

   Program szkolny Kino Klasa jest odpowiedzią środowiska filmowego na potrzeby polskich placówek szkolnych, którym zależy na atrakcyjnych metodach nauczania, przekazywaniu wzorów postaw godnych naśladowania, a także dopasowaniu nauki do zainteresowań uczniów. 

Pragniemy, aby film stał się cenną pomoc naukową, która pobudza wyobraźnię i kreatywność, motywuje do dyskusji i uczy formułowania własnych poglądów. We współpracy
z doświadczonymi pedagogami tworzymy materiały dydaktyczne dla nauczycieli na podstawie specjalnie dobranej palety filmów Monolith Films, różnorodnych tematycznie i gatunkowo. Przygotowane scenariusze lekcji pomagają w wydobyciu z dzieła filmowego najważniejszy przekaz i omówienia go na lekcji w ciekawy sposób. 
Ponadto programowi towarzyszą szeroko zakrojone akcje związane z premierami filmów we współpracy z najważniejszymi instytucjami zajmującymi się edukacją  w kraju. 
Program Kino Klasa obejmuje:
• tworzenie scenariuszy lekcji dla poszczególnych poziomów nauczania• dystrybucję materiałów wśród nauczycieli poprzez kina, wydawnictwa szkolne, newsletter
•  zamieszczanie na stronie internetowej Kinoklasa.pl informacji o filmach z możliwością bezpłatnego pobrania materiałów dydaktycznych
•  pokazy filmów dla nauczycieli w całej Polsce
•  nawiązywanie współpracy z nauczycielami przy tworzeniu materiałów edukacyjnych na podstawie filmów akcje edukacyjne związane
z premierami filmówProgram edukacyjny
Zanim 19 stycznia 2018 r. historia Auggiego („Cudowny chłopiec” reż. Stephen Chbosky, 2017), opowiedziana w filmie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (i rodziców) - weszła na ekrany polskich kin, realizowane były  spotkania w specjalnym programie edukacyjnym przygotowanym przez dystrybutora, we współpracy z różnymi instytucjami oświatowymi i wydawnictwami (WCIES, Nowa Era). W jego ramach odbywały się przedpremierowe pokazy filmu „Cudowny chłopak” oraz  inne formy  edukacji m.in. webinarium (Nowa Era). Uczestnicy otrzymali także materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas godziny wychowawczej.

Cudowny chłopak - materiały edukacyjne

Cudowny chłopak - materiały dydaktyczne dla nauczycieli 
Rozmowa z  aktorami grającymi bohaterów filmu


Edukator.pl to nowoczesny serwis edukacyjny.

Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do własnego wirtualnego dysku, który pozwala gromadzić
i porządkować cyfrowe materiały dowolnego formatu, a przede wszystkim w łatwy i intuicyjny sposób tworzyć własne treści, komunikować się z innymi i publikować najlepsze dzieła. Portal jest łatwy w obsłudze, dostosowany do potrzeb ludzi związanych z edukacją. 
Jest to narzędzie do pracy własnej - przynosi nauczycielom wiele fenomenalnych rozwiązań, gotowych materiałów, narzędzi. Szkoły mogą tworzyć własne zasoby cyfrowe. Stworzone w narzędziach przygotowanych przez użytkowników i twórców materiały można publikować, wymieniać się nimi z innymi. Jak to działa pokazuje krotki film portalu
https://www.edukator.pl/site/page/name/about.html
Hasło portalu: "morze możliwości" oddaje to, czym jest edukator.pl.Autorzy portalu zachęcają do tworzenia i publikowania na stronach Edukatora swoich prezentacji, testów, kursów, krzyżówek i innych treści. Zachęcamy do stosowania zasady  - „Dzielmy się swoją pracą i wiedzą”.
"Dla polskich szkół, nauczycieli, uczniów, pasjonatów nasz serwis jest darmowy i otwarty. Liczymy jedynie na to, że jego użytkownicy zechcą wykorzystywać jego możliwości w pełni dla własnej satysfakcji i z pożytkiem". 

Zaproszenie także na Facebook pozwala poznać wszelkie nowości i inspirujące materiały i zaproszenia. Link do wybranych materiałów na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/edukatorpl  pomoże  nam w  wyborze tematu.
Twórcy platformy są otwarci na współpracę i ciekawe pomysły. Warto  więc  samemu sprawdzić - zaglądając pod adres
https://www.edukator.pl/
 i... rozpocząć współpracę z Edukatorem.   

Popularne posty z tego bloga

II Edycja Konkursu Zrób-My Nasz-Film „HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE”

O mediach z pomocą mediów - podsumowanie konferencji i konkursu

Archiwum Konkursu