SPONSORZY



M2 Films - firma, której działalność związana jest z dystrybucją filmów, nagrań wideo
i programów telewizyjnych. Od kilku lat zajmuje się także  formami edukacyjnymi związanymi z filmami, które poleca widzom.



Wszystkim nauczycielom interesującym się najnowszymi propozycjami filmowymi, które mogą wykorzystywać do omówienia na lekcji - zagadnieniami  relacji  międzyludzkich, problemami współczesnego  świata - polecamy wspaniałe materiały dydaktyczne do  realizacji lekcji (np. wychowawczych) przygotowane  w oparciu o filmy. Poniższe dwie propozycje przeznaczone są dla uczniów  szkół ponadpodstawowych.

"Mój piękny syn" w reż. Felixa Van Groeningena  Beautiful Boy opracowany prze Annę Równy i Elżbietę Piotrowicz. , scenariusz lekcji na godzinę wychowawczą na temat uzależnień i zmagania się z uzależnieniem bliskiej osoby dla szkół ponadpodstawowych. 


Edukacja-Mój_piękny_syn - dla nauczycieli

Moj_piekny_syn-scenariusz


Scenariusz zajęć do filmu  "Green Book" Green Book - historia przyjaźni ponad podziałami; ważne (szczególnie dziś) tematy, takie jak: ksenofobia, tolerancja, rasizm. Razem z Elą Piotrowicz przygotowałyśmy dla M2 Films scenariusz lekcji na godzinę wychowawczą, który na prośbę dystrybutora, udostępniamy nauczycielom szkół ponadpodstawowych. Pięć nominacji do Oscara: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Viggo Mortensen), najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz oryginalny (Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly), najlepszy montaż (Patrick J. Don Vito). 



Scenariusz do filmu Green Book



Wśród  licznych propozycji edukacyjnych poprzedniego roku to m.in. Najbardziej uroczy film 2017 roku "Kedi" to fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów, który podbił serca publiczności na całym świecie. Kociarze, oto film waszego życia! "To prawdziwe arcydzieło, magiczny dokument, a także cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. Widzowie będą mruczeć i prosić o więcej!" – Pete Hammond, Deadline Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe kocie indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule, mieście z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedynym w swoim rodzaju najprawdziwszym kocim imperium. Oglądamy z bliska ich codzienne życie i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!

Najbardziej wdzięczny film „Kedi - Sekretne życie kotów”, to przepiękny dokument o kotach żyjących w Stambule i o ludziach, którzy traktują te zwierzęta jak członków rodziny. Relację między człowiekiem a zwierzęciem można omawiać z dziećmi w każdym wieku, dla tych starszych na pewno ciekawa będzie konwencja filmu dokumentalnego - sposób filmowania dziko żyjących zwierząt itp. 


Wszystkie informacje tutaj:
Materiały edukacyjne do filmu

Prezentacja - wprowadzenie 
Film zwiastun - Kedi-sekretne życie kotów








Działający na polskim rynku od 1998 roku Monolith Films jako wiodący polski, niezależny dystrybutor filmowy, współpracuje z największymi producentami, których filmy dystrybuują
w USA najbardziej renomowane studia filmowe. Monolith Films prowadzi dystrybucję filmów na wszystkich polach eksploatacji na terenie Polski: kino, telewizja, home video i wideo na życzenie. 
W swojej ofercie posiada także prestiżowe, wielokrotnie nagradzane pozycje filmowe. Niezależnie od niezwykle bogatej biblioteki filmów zagranicznych, Monolith aktywnie współuczestniczy w produkcji polskich filmów jako partner kapitałowy, producent i dystrybutor, m.in. takich tytułów jak " Sezon na leszcza", "Zakochani", "Generał Nil", "Ile waży koń trojański?", "Galerianki", "Jeż Jerzy", "Big Love", “Różyczka”, "Róża" i "Pokłosie". Monolith Films realizuje swoją strategię za pośrednictwem własnych wysoko wyspecjalizowanych zespołów, które obsługują kina, multipleksy, domy wydawnicze oraz stacje telewizyjne publiczne i komercyjne spółek zależnych w zakresie obsługi i kreacji rynku DVD, Blu-ray, wideo na życzenie oraz nowych technologii. 

   Program szkolny Kino Klasa jest odpowiedzią środowiska filmowego na potrzeby polskich placówek szkolnych, którym zależy na atrakcyjnych metodach nauczania, przekazywaniu wzorów postaw godnych naśladowania, a także dopasowaniu nauki do zainteresowań uczniów. 

Pragniemy, aby film stał się cenną pomoc naukową, która pobudza wyobraźnię i kreatywność, motywuje do dyskusji i uczy formułowania własnych poglądów. We współpracy
z doświadczonymi pedagogami tworzymy materiały dydaktyczne dla nauczycieli na podstawie specjalnie dobranej palety filmów Monolith Films, różnorodnych tematycznie i gatunkowo. Przygotowane scenariusze lekcji pomagają w wydobyciu z dzieła filmowego najważniejszy przekaz i omówienia go na lekcji w ciekawy sposób. 
Ponadto programowi towarzyszą szeroko zakrojone akcje związane z premierami filmów we współpracy z najważniejszymi instytucjami zajmującymi się edukacją  w kraju. 
Program Kino Klasa obejmuje:
• tworzenie scenariuszy lekcji dla poszczególnych poziomów nauczania• dystrybucję materiałów wśród nauczycieli poprzez kina, wydawnictwa szkolne, newsletter
•  zamieszczanie na stronie internetowej Kinoklasa.pl informacji o filmach z możliwością bezpłatnego pobrania materiałów dydaktycznych
•  pokazy filmów dla nauczycieli w całej Polsce
•  nawiązywanie współpracy z nauczycielami przy tworzeniu materiałów edukacyjnych na podstawie filmów akcje edukacyjne związane
z premierami filmów



Program edukacyjny
Zanim 19 stycznia 2018 r. historia Auggiego („Cudowny chłopiec” reż. Stephen Chbosky, 2017), opowiedziana w filmie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (i rodziców) - weszła na ekrany polskich kin, realizowane były  spotkania w specjalnym programie edukacyjnym przygotowanym przez dystrybutora, we współpracy z różnymi instytucjami oświatowymi i wydawnictwami (WCIES, Nowa Era). W jego ramach odbywały się przedpremierowe pokazy filmu „Cudowny chłopak” oraz  inne formy  edukacji m.in. webinarium (Nowa Era). Uczestnicy otrzymali także materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas godziny wychowawczej.

Cudowny chłopak - materiały edukacyjne

Cudowny chłopak - materiały dydaktyczne dla nauczycieli 
Rozmowa z  aktorami grającymi bohaterów filmu


CHŁOPIEC Z BURZY
Życie to nauka latania
Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.
Laureat Oscara GEOFFREY RUSH w ekranizacji jednej z  najpiękniejszych powieści dla młodych widzów.


Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

http://www.kinoklasa.pl/Chlopiec_z_burzy_materialy_dla_nauczycieli.pdf

 

https://www.monolith.pl/filmy/2019/chlopiec-z-burzy/



Edukator.pl to nowoczesny serwis edukacyjny.

Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do własnego wirtualnego dysku, który pozwala gromadzić
i porządkować cyfrowe materiały dowolnego formatu, a przede wszystkim w łatwy i intuicyjny sposób tworzyć własne treści, komunikować się z innymi i publikować najlepsze dzieła. Portal jest łatwy w obsłudze, dostosowany do potrzeb ludzi związanych z edukacją. 
Jest to narzędzie do pracy własnej - przynosi nauczycielom wiele fenomenalnych rozwiązań, gotowych materiałów, narzędzi. Szkoły mogą tworzyć własne zasoby cyfrowe. Stworzone w narzędziach przygotowanych przez użytkowników i twórców materiały można publikować, wymieniać się nimi z innymi. Jak to działa pokazuje krotki film portalu
https://www.edukator.pl/site/page/name/about.html
Hasło portalu: "morze możliwości" oddaje to, czym jest edukator.pl.



Autorzy portalu zachęcają do tworzenia i publikowania na stronach Edukatora swoich prezentacji, testów, kursów, krzyżówek i innych treści. Zachęcamy do stosowania zasady  - „Dzielmy się swoją pracą i wiedzą”.
"Dla polskich szkół, nauczycieli, uczniów, pasjonatów nasz serwis jest darmowy i otwarty. Liczymy jedynie na to, że jego użytkownicy zechcą wykorzystywać jego możliwości w pełni dla własnej satysfakcji i z pożytkiem". 

Zaproszenie także na Facebook pozwala poznać wszelkie nowości i inspirujące materiały i zaproszenia. Link do wybranych materiałów na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/edukatorpl  pomoże  nam w  wyborze tematu.
Twórcy platformy są otwarci na współpracę i ciekawe pomysły. Warto  więc  samemu sprawdzić - zaglądając pod adres
https://www.edukator.pl/
 i... rozpocząć współpracę z Edukatorem.   

Popularne posty z tego bloga

II Edycja Konkursu Zrób-My Nasz-Film „HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE”

Archiwum Konkursu